Remont silnika

Zastanawiasz się czy warto robić remont silnika, na czym polega taka renowacja i jak ją poprawnie wykonać? Wydaje Ci się że poskładanie tych wszystkich elementów to nie taka łatwa sprawa. Nie wiesz jak się do tego zabrać.
Nie martw się mechanik samochodowy naszego warsztatu zrobi to za Ciebie. Remont silnika wykonany z naszą pomocą będzie trwały i spełni Twoje oczekiwania.

Blok cylindrów, wał korbowy, korbowody oraz głowica to elementy których nie trzeba wymieniać na nowe, można je naprawić by odzyskały dawną sprawność.

Blok cylindrów to przede wszystkim obróbka otworów cylindrowych. Nie można jednak zapomnieć o wykonaniu pomiaru gniazd wału korbowego. Z reguły nie wymagają one szlifu lecz czasami w silnikach przegrzanych zdarza się że gniazda tracą współosiowość i wtedy konieczne jest łożyskowanie.

Szlifować czy tulejować?

W obu przypadkach efekt jest taki sam, z tą różnicą że szlifując powiększamy średnicę cylindra i musimy użyć tłoka nadwymiarowego. Natomiast tulejując, dopasowujemy tuleję do wymiarów tłoków które posiadamy.

Czy użycie starych tłoków jest dobrym pomysłem?

Oczywiście że tak. Tłok to część która nie zużywa się tak bardzo jak pierścień czy cylinder, najczęściej wystarczy je umyć i nie ma przeciwwskazań przed zamontowaniem kolejny raz.

Wał korbowy należy sprawdzić na współosiowość czopów głównych oraz pomierzyć zużycia tychże czopów. W przypadku odchyłek od norm fabrycznych, czopy należy przeszlifować na wymiar naprawczy, przewidziany przez producenta i dobrać nowe nadwymiarowe panewki.

Korbowody jeśli zajdzie taka potrzeba i producent przewidział taką możliwość należy przeszlifować na wymiar nominalny oraz wymienić tulejkę sworznia korbowodu.

Głowicę należy rozebrać, po umyciu i wyczyszczeniu z nagarów dokonać weryfikacji zużycia prowadnic, zaworów oraz gniazd zaworowych. Obróbkę i wymianę tych elementów należy zlecić fachowcom. Warto również przed remontem głowicy zrobić próbę szczelności płaszcza wodnego, gdyż zdarza się że jest on nie szczelny. Wtedy przed naprawą trzeba wyspawać pęknięte miejsca aby przywrócić szczelność płaszcza wodnego.

Warsztat samochodowy wykonuje remonty silników samochodowych indywidualnie dla potrzeb każdego klienta. Po naprawie silniki są w pełni odnowione o parametrach zgodnych z danymi fabrycznymi producenta.

Zlecając naprawę masz gwarancję niezawodnej pracy silnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2019 Beskid-Przeprowadzki
Projekt i wykonanie: whiteghost