Pomoc drogowa na autostradzie

Gdy jeździmy po drogach głównych bądź bocznych zawsze możemy się zatrzymać, zawrócić, cofnąć bo przejechaliśmy zjazd kawałek za daleko. Zawsze możemy też zapytać przechodniów o drogę, a w razie kolizji prosić o pomoc. Jednak co z miejscami gdzie nie można się zatrzymać żeby zobaczyć co stało się z autem ani cofnąć czy zawrócić do pobliskiego mechanika?

Mowa tutaj o autostradach i drogach ekspresowych gdzie obowiązuje zakaz zatrzymywania się i cofania. Jednak wiadomo że nawet kiedy poruszamy się po autostradzie możemy ulec wypadkowi, mięs stłuczkę czy nasze auto mieć awarie która uniemożliwiła by dalsze poruszanie się samochodu. Co w takim wypadku?

Pomoc drogową wzywamy poprzez specjalne telefony sos

Przepisy o ruchu drogowym mówią jasno ze należy pojazd zabezpieczyć i ostrzec innych użytkowników drogi o awarii. Jeżeli miało miejsce zdarzenie drogowe w postaci wypadku zabezpieczyć pojazdy i udzielić pierwszej pomocy rannym. Należy wezwać pomoc drogową bądź inne służby jeżeli sytuacja tego wymaga.

Pomoc drogową wzywamy poprzez specjalne telefony sos, rozstawione co dwa kilometry na autostradzie lub przez własny telefon komórkowy, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Należy ustawić trójkąt ostrzegawczy 100 m za samochodem oraz włączyć światła awaryjne. Zepchnąć samochód na pas awaryjny a jeżeli takiego nie ma to najbardziej do prawej krawędzi jezdni i czekać aż przyjedzie pomoc drogowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2019 Beskid-Przeprowadzki
Projekt i wykonanie: whiteghost