Blog

Mechanik samochodowy – zapisz jego numer w telefonie

Opublikowano: 16 Wrz 2017

Warto zapisać w swoim domowym notesie przy telefonie adres mechanika samochodowego wraz z numerem telefonu, tak by w razie potrzeby był on łatwo dostępny i szybko można było poprosić o pomoc.
zobacz więcej »

Opony całoroczne – czy warto?

Opublikowano: 23 Sie 2017

Opony to niezwykle istotna część samochodu, kluczowa ze względu na bezpieczeństwo, ale nie tylko. Porządne, nie zużyte i dobrze dobrane opony zapewniają przyczepność do jezdni, ale również pozwalają ograniczyć spalanie paliwa i poziom hałasu wywoływanego przez samochód.
zobacz więcej »

Pomoc drogowa na autostradzie

Opublikowano: 12 Lip 2017

Gdy jeździmy po drogach głównych bądź bocznych zawsze możemy się zatrzymać, zawrócić, cofnąć bo przejechaliśmy zjazd kawałek za daleko. Zawsze możemy też zapytać przechodniów o drogę, a w razie kolizji prosić o pomoc. Jednak co z miejscami gdzie nie można się zatrzymać żeby zobaczyć co stało się z autem ani cofnąć czy zawrócić do pobliskiego mechanika?
zobacz więcej »

Oznaczenia opon samochodowych

Opublikowano: 24 Lut 2017

Każdy mechanik samochodowy powinien umieć wyjaśnić jakie oznaczenia znajdują się z boku opony i o czym one informują.
Do najbardziej istotnych dla użytkownika oznaczeń można zaliczyć:
zobacz więcej »

Słów kilka o oponach

Opublikowano: 24 Lut 2017

Opona to zewnętrzna część koła, nakładana na felgę wypełniona powietrzem pod ciśnieniem. Jest elementem pojazdu kontaktującym się z podłożem, zapewnia przenoszenie ciężaru pojazdu, sił napędu, hamowania i skrętu a także podstawową amortyzację w czasie jazdy.
zobacz więcej »

Wymiana koła

Opublikowano: 23 Lut 2017

Wymiana przebitego koła to bardzo prosta czynność którą każdy może zrobić sam, aby wszystko poszło sprawnie należy zachować kilka podstawowych zasad. Wszystko czego potrzebujesz masz w bagażniku sprawne koło, podnośnik, klucze i trójkąt ostrzegawczy. Pamiętaj jeżeli znajdujesz się na autostradzie lub drodze ekspresowej ustawiamy trójkąt ostrzegawczy w odległości 100 m za samochodem, poza obszarem zabudowanym od 30 – 50 m, w obszarze zabudowanym nie więcej niż 1 m za samochodem
zobacz więcej »

Copyright © 2019 Beskid-Przeprowadzki
Projekt i wykonanie: whiteghost